ANAVİ BOYA
2 Kasım 2018

ANAVİ BOYA İth. İhr. Boya Pazarlama ve Tic. Ltd. Şti.

1845 de büyük dedem tarafından kurulan firmamız, kök ve toz boyalarla merkezi Galata Kürekçiler No. 49 ve şubesi Eminönü Alacahamam No. 45 olmak üzere boya sektöründe ilk adımı atmıştır.

Nesilden nesile geçen firmamız dedem, amcam ve babam olmak üzere 1923 yılında Karaköy’deki merkez binasına taşınmıştır.

II. Dünya Savaşının ardından Almanya’nın izni ile Amerika’dan ithal ettiği ilk selülozik boyayı Türkiye’ye tanıtmıştır. Selülozik oto boyalarında yine bir ilke imza atarak Dupont, Tambour Paint, Zevah gibi firmaların mümessilciklerini yapmıştır.

DYO, MARSHALL, ÇBS… Gibi Türk boya sektörüne yön vermiş firmaların kuruluşunda büyük emekleri geçmiştir. 1983’te ben Vedat ANAVİ olarak, bu bayrağı devraldım.

166 yıldır süregelen hizmetlerimizi Anavi ithalat ve ihracat Ltd. Şti. adı altında günümüz şartlarına ve standartlarına uygun bir halde getirerek, kurumsallaşmıştır.

Pigment, Sedef, Floresan, Sim, Fosfor, ve Yaldız tozlarda bir çok mümessilliklere sahibiz. Deneyimli, bilinçli, kuvvetli bir teknik servis ve dağıtım ağına sahibiz.

Proforma ve depo satışları olarak yine siz değerli müşterilerimize 166 yıl sonrada dürüst, güvenli ve ISO 9001 standart pigmentleriyle hizmet vermekteyiz.